KINO Raksti

Piļsāta pi upis. Aizkadri

03.01.2020

Kino Raksti turpina aizkadru fotogaleriju sēriju, iepazīstinot ar atkal jaunu Latvijas filmu, kas drīz nonāks kinoteātru repertuārā. No 17. janvāra skatītāju vērtējumam tiks nodota Viestura Kairiša melodrāma “Piļsāta pi upis”, kas uzņemta latgaliešu valodā un uz daudzo varas maiņu fona, kuras 30.-40. gados bija jāpiedzīvo kādas mazpilsētas iedzīvotājiem, izspēlē mīlas trijstūri starp daiļkrāsotāju Ansi un viņa divām mīlestībām – Ziseli un Naigu.

Filmu gaidot, Kino Raksti publicē fotogrāfes Agneses Zeltiņas veidotu fotostāstu no filmēšanas laukuma.  Tā ir sastingušu acumirkļu versija, kas žonglē starp to, kā varbūt izskatīsies gatavā filma, un to, kā uzņemšanas grupa laukumā radīja savu versiju par aizgājušo laiku un stāsta atmosfēru, ko redzēsim ekrānā. Jo arī Piļsāta pi upis ir stāsts par starpstadijām – dažādām pagaidu varām un līdzgaitniekiem tikai uz brīdi.

Viesturs Kairišs savā jaunākajā spēlfilmā iedvesmojies no Gunāra Janovska romāna Pilsēta pie upes un strādā kopā ar to pašu aizkadra komandu, ar kuru veidoja Nacionālās kinobalvas Lielais Kristaps laureāti, filmu Melānijas hronika (2016), - operators Gints Bērziņš un filmas māksliniece Ieva Jurjāne. Producē gan šoreiz Guntis Trekteris, studija Ego Media. Galvenajās lomās – kino debitants Dāvis Suharevskis (Ansis), čehu aktrise Brigita Cmuntova (Zisele), kā arī vārdi, kas komentārus neprasa – Agnese Cīrule (Naiga), Gundars Āboliņš (tēvs) un Jozs Budraitis (kapteinis).

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!Saistītie rakstiAtbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan