KINO Raksti

Fotogalerija „Spogulī”. Pasaules pirmizrāde

22.11.2020

Novembrī pasaules pirmizrādi Tallinas kinofestivāla „Melnās naktis” jeb PÖFF (Pimedate Ööde Filmifestival) galvenajā konkursā piedzīvo spēlfilma „Spogulī”, kurā atkal kopā strādā režisore Laila Pakalniņa un operators Gints Bērziņš.

Pie spēlfilmas viņi nebija tikušies desmit gadus, un liekas – atkal satiekoties, uzdevuši sev jautājumu, vai būtu iespējams vēl par krietnu soli tālāk parotaļāties ar formu, cik tālu ekstrēmas normas virzienā vēl var pavirzīt vizualitātes sniegtās iespējas?

Ciktāl var izaicināt skatītāja priekšstatus par vēstījumu un skatīšanās ieradumiem, taču nevis ar satraucošām tēmām, bet gan ar kadra tiešumu?

Sirreālā pasaka Spogulī stāsta vecum veco stāstu par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem, ļauno pamāti un saindēto ābolu. Ko šajā vēstījumā dara jūrnieki meža vidū? Lai to uzzinātu, pacietīgi jāgaida filmas Spogulī Latvijas pirmizrāde, kas notiks tad, kad apstākļi šai filmai atļaus lielo ekrānu. Agneses Zeltiņas fiksētie filmas tapšanas aizkadri vēl ir tikai pussolis līdz Pakalniņas sestās pilnmetrāžas spēlfilmas Spogulī neparastajai estētikai. Kaut kas tāds ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules kino mērogā ir unikāls. Mēs jūs pie tā radināsim pamazām. [Kino Raksti, Elīna Reitere].

Informācija par filmu "Spogulī" Tallinas festivālā - ŠEIT.

Raksts tapis ar VKKF mērķprogrammas Kultūras nozares dokumentēšana atbalstu.

Fotogrāfiju autore Agnese Zeltiņa

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan