KINO Raksti

Kino Rakstu saruna "Lampā 2022" - "...balstīts patiesos notikumos..."

24.07.2022
Kino Rakstu saruna "Lampā 2022" - "...balstīts patiesos notikumos..."
2022. gada 1. jūlijs, Cēsis. Kārlis Lesiņš, Kristīne Simsone, Kristīne Želve un Dāvis Sīmanis Kino Rakstu sarunā. Foto: Agnese Zeltiņa

Ja filmas titros lasām "...balstīts patiesos notikumos...", vai tas filmai ir pluss vai mīnuss?

Jau otro gadu piedaloties sarunu festivāla "Lampa" programmā, Kino Raksti šogad pievērsās arvien uzkrītošākai kinematogrāfijas tendencei - patiesos vēstures notikumos un reālu personu dzīvesstāstos balstītas filmas ir viena no mūsdienu kino iezīmēm gan ārzemēs, gan Latvijā. Kādi faktori nosaka šo aizvien pieaugošo interesi par vēsturi, ciktāl kinematogrāfisti ir brīvi rīkoties ar faktiem un vai skatītājam tam visam ir jātic uz vārda?

Sarunā piedalās režisori, kas paši savās filmās izmantojuši un apspēlējuši vēstures stāstus un faktus, - Kristīne Želve, Dāvis Sīmanis, Kārlis Lesiņš -, Kino Rakstu līdzredaktore Elīna Reitere runā līdzi "caur ekrānu" no Leipcigas (Vācijā), sarunu vada kinokritiķe Kristīne Simsone.

Sarunas videoierakstu piedāvā "Festivāls Lampa", kopējo iespaidu papildina aculiecinieka foto - Kino Rakstu producente un fotogrāfe Agnese Zeltiņa ne tikai klausījās, bet arī skatījās.

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan